Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Zespół Dandy-Walkera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„bywa tak w życiu że czasem nawarstwi się problemów zbyt wiele

 


przejdź się wtedy
z kimś uroczym
szumiącym lasem
niech wiedzą że
smutek masz
twoi przyjaciele

spróbuj uśmiechnąć się
też do złocistego
słońca
bowiem samemu sobie
wyznaczasz
styl życia
każdy dzień jest nowy
i nic nie trwa
bez końca
masz jeszcze
wiele radości
do zdobycia

niech cię otoczą
dobrzy ludzie
miłość
i pogodne myśli
przedmioty są
użyteczne
lecz do szczęścia
nie wiodą
z pewnością
wtedy
dobry sen
się przyśni
a sen we dwoje
jest zmysłów osłodą”

Joanna Wiśniewska – Salej jest dziewczyną bardzo dotkniętą chorobami i bez pomocy ludzi dobrego serca razem z rodziną nie dali by sobie rady z tymi ciężkimi dolegliwościami dziewczyny. Za Joasią jest 14 zabiegów operacyjnych głowy przez ostatnie 10 lat. Mąż Asi nie pracuje, ponieważ opiekuje się żoną Joanną. Wielokrotne operacje głowy nie pozwalają Asi podjąć jakąkolwiek pracę w domu, pozwalają jedynie na posiadanie świadomości własnych ograniczeń, z którymi nie da się dyskutować a jedynie można próbować je zaakceptować.

U Asi występują następujące choroby, takie jak:
Zespół Dandy-Walkera jest odpowiedzialny za powstanie dużej torbieli przymóżdżkowej, jedna na 35 tysięcy osób choruje na tę chorobę,
Wodogłowie regulowane wszczepionymi zastawkami, które ulegają dysfunkcjom,
Gruczolak przysadki mózgowej,
Cukrzyca typu II,
Choroba dermatologiczna- trądzik odwrócony,
Zaburzenia endokrynologiczna,
Epilepsja.

Joanna od stycznia oprócz podstawowego schorzenia jakim jest zespół Dandy-Walkera walczy z ropieniem, który utworzył się przy zastawce. Ból głowy, dreszcze, temperatura wyniszczają jej organizm, który i tak jest bardzo słaby.

Zespół Dandy-Walkera jest to torbiel mózgu uciskająca komory, brak robaka móżdżku i lewej półkuli móżdżku (odpowiadają one za równowagę) do tego dochodzi jeszcze epilepsja, HCV, cukrzyca i ten bardzo uciążliwy okropny ropień.

W zmaganiu się z chorobą walczą: Asia, jej mąż Wojtek, rodzice Joasi oraz wielu lekarzy specjalistów. W planie była operacja wymiany układu zastawkowego, ale jest wysoce ryzykowna. Lekarze przychylają się do leczenia mniej inwazyjnego polegającego na stosowaniu antybiotyków, specjalnych plastrów zmienianych 2 razy dziennie w sterylnych warunkach.

Joanna często zastanawia się, czy nadejdzie taki czas, kiedy pozbędzie się stałego i uciążliwego bólu. Wszczepione zastawki do mózgu decydują o Asi funkcjonowaniu, życiu. Rzuty septyczne z objawami oponowymi to koszmar, z którym Joasia sobie nie radzi.

W celu skutecznej rehabilitacji kręgosłupa Joanny, polegającego na zachowaniu w średnim stanie kręgosłupa potrzebny jest dziewczynie fotel z masażerem, którego koszt wynosi od 3 tysiące 500 złotych do 7 tysięcy złotych.

Jest to bardzo wysoka kwota pieniężna i jak ocenia rodzina Joasi jest to dla nich już tylko marzenie na które nigdy nie będzie stać ani Asi i jej męża a tym bardziej rodziców Asi, którzy są emerytowanymi nauczycielami.

Rodzice Joasi i jej mąż Wojtek zwracają się do Państwa o pomoc finansową w celu dalszego leczenia i skutecznej rehabilitacji:

„W związku z ciągłą infekcją obecnie tylko rehabilitacja w warunkach zacisza domowego jest możliwa. Prosimy o pomoc finansową dla Asi, każda wpłata jest dla niej na wagę złota. Joanna jest podopieczną Fundacji chorych na zespół Dandy-Walkera ”Podaj dalej” na konto której można przekazać choćby najmniejszą kwotę dopisując – dla Joanny Wiśniewskiej – Salej”

Fundacja posiada status OPP i jest uprawniona do otrzymywania 1%. Jeśli ma trafić 1% na jej subkonto należy wpisać – KRS 0000277339 z dopiskiem dla Joanny Wiśniewskiej – Salej
Bank Zachodni WBK S.A. o/Leszno
nr konta
21 1500 1517 1215 1005 5150 0000

do wpłat zagranicznych i BIC
Bank Zachodni WBK S.A. o/Leszno
PL 21 1500 1517 1215 1005 5150 0000 IBAN – WBKPPLPPXXX

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31