Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Co zrobisz ze swoim 1% podatku dochodowego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mówią, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki.

Mówią, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Dla mnie pewne jest jeszcze to, że cię kochamy Dawidku i zrobię wszystko, żebyś miał systematyczną rehabilitację i spełnione marzenia. Żeby twoje życie w dorosłym wieku było godne i jak najbardziej samodzielne. Warte jest życie, lecz bardziej warte jest takie, w którym poświęca się całego siebie dla innych.

Mama Dawidka – Beata i cała nasza Rodzina.

„Tylko dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki. Śmierć jest bardziej wyrozumiała. Następuje tylko raz i nie wymaga wypełniania formularzy.”

Jesteśmy zobowiązani do płacenia podatków, bo z podatków utrzymujemy: bezwstydny Parlament, Rząd z własnymi rozgrywkami i kolesiostwem, corocznie rosnącą i przerośniętą administrację Rządową, samorządy gdzie prywata dominuje bardziej niż potrzeby mieszkańców, klasa polityczna nie ma wstydu a nepotyzm jest dominującą jej cechą, wszystkie służby mundurowe, choć dla niektórych jesteśmy obiektem polowań na Obywateli.
Proszę zwrócić uwagę, teraz odrobina optymizmu, bo sam możesz zadecydować komu oddasz swój 1% podatku dochodowego. Możesz nic nie robić i w ten sposób dofinansujesz beztroskie i rozrzutne Państwo. Możesz zrobić piękną rzecz i swój 1% podatku dochodowego przekazać na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Dawida Dembińskiego z Łęczyc w województwie Pomorskim.

„Śmierć, podatki i pluszowe misie, to trzy rzeczy, na które możesz zawsze liczyć.”

Dawid Dembiński jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Chłopiec choruje na wiele chorób:

1. - mózgowe porażenie dziecięce,
2. padaczkę,
3. zanik nerwu wzrokowego,
4. zez,
5. oczopląs „nystagmus”.

„Czasami można się zastanawiać, czy nie warto przenieść się do Szwajcarii? Zawsze marzyłem o kraju, w którym góry są wyższe od podatków.”

Przy tak wielkiej złożoności chorób Dawid wymaga stałej i systematycznej specjalistycznej rehabilitacji. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny, na którym Dawid przechodzi tego typu zajęcia nie jest w zasięgu przeciętnej rodziny. Tym bardziej w rodzinie Dembińskich, w której oprócz Dawidka jest jeszcze troje rodzeństwa. Mama Dawida – Beata, żeby osiągnąć zamierzony cel, czyli odpowiednią ilość specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych musi niestety żebrać. Poświęca każdą wolną chwilę na pisanie apeli do ludzi z prośbą o pomoc w dofinansowaniu kosztownych turnusów rehabilitacyjnych Dawida. Dzięki wielu ludziom dla których przyszłość Dawida jest ważna te turnusy mogą się odbywać częściej.

„Mieszkamy w kraju, w którym góry są niższe od podatków.”

Z podatków utrzymuje się PFRON, który dofinansowuje jeden raz w roku turnus rehabilitacyjny. Odnoszę wrażenie, że urzędnicy wykonujący przepisy stanowione przez Posłów RP całkowicie oderwanych od rzeczywistości ośmieszają powagę Państwa Polskiego. Przedstawię Państwu, jak wygląda dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego zgodne z przepisami. Raz w roku można rehabilitować człowieka po złamaniu kończyny czy innego niezłożonego schorzenia.

Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 – 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł.Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Z takiego dofinansowania osoby mogą skorzystać tylko raz w roku kalendarzowym (pod uwagę bierze się datę rozpoczęcia turnusu).

Jak wcześniej wymieniałem, u Dawidka istnieje wiele różnorakich schorzeń i Przedstawiam poniżej Fakturę za ostatni specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, który odbył się w dniach od 19 października do 1 listopada 2014 roku.

„Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.”

Kolejnym działaniem mającym na celu zbierać pieniądze na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne jest zbiórka plastikowych nakrętek. W tym celu stworzono na portalu społecznościowym Facebook stronę informującą o postępach zbiórki. Proszę zwrócić uwagę na transparentność tej zbiórki ponieważ Beata Dembińska nie ma kontaktu z pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży nakrętek. Firma, która odbiera nakrętki informuje o ilości odebranych nakrętek a następnie przesyła dokument do potwierdzenia tej sytuacji po zwrocie tego dokumentu do firmy pieniądze ze sprzedaży zostają przelane bezpośrednio na konto fundacji.

„Podatki to comiesięczny nawrót zespołu depresyjnego.”

Bardzo Państwa zachęcam do pomocy Dawidowi Dembińskiemu, przekazując swój 1% podatku nie wspomagasz pozbawionego empatii Państwa wciąż zapominającego o najsłabszych a pomagasz konkretnemu dziecku i ten 1% Twojego podatku nic Cię nie kosztuje. Jak możesz przekazać swój 1% podatku przeczytasz poniżej.

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać
W polu “KRS”: 0000037904,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: 5564 Dembiński Dawid Daniel

„Podatki to tragikomedia – płaczesz jak płacisz, śmiejesz się jak masz zwrot.”

Można też przekazać darowiznę na subkonto Dawida w Fundacji i jest to też znacząca pomoc w rehabilitacji i leczeniu chłopca.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 5564 Dembiński Dawid Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas na zapoznanie się z materiałem dotyczącym Dawida Dembińskiego podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31