Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Daniel Dąbrowski zaprasza na koncert „Nie jestem sam”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 17 listopada 2013 roku o godzinie 18.00 w Kowalewie Pomorskim na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się dla Daniela Dąbrowskiego Koncert charytatywny „NIE JESTEM SAM”.

 

Pomysłodawcami koncertu są Terapeuci: Maria Magdalena Mytlewska, Donata Niedzielska, Jolanta Wypych, Marzena Niewidział.

Głównym organizatorem jest Maria Magdalena Mytlewska oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. Do pomocy zaangażowali się także pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Urząd Miasta i Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie – Andrzej Grabowski.

Zaplanowany przebieg koncertu:
1. Występ chóru dziecięcego ze szkoły podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod dyrekcją Marii Magdy Mytlewskiej
2. Występ wokalny Daniela z terapeutką Marią Magdą Mytlewską
3. Sprzedaż origami robionego przez Daniela
4. Występy zespołów tanecznych break Dance
5. Prezentacja komiksu o Danielu
6. Występ grupy teatralnej z Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) „Anielska Ferajna” przedstawienie pod tytułem „Gothika”
7. Występ wokalny Ewy Żuławskiej i Anety Pietrzak
8. Występ zespołu “Ostatnie Takie Trio”

Odbędzie się licytacja obrazu wykonanego metodą Quisling i namalowany pejzaż oraz sprzedaż wyrobów i przetworów domowych.

Daniel Dąbrowski choruje na schizofrenię paranoidalną. Bardzo trudno jest opisać i skwalifikować objawy schizofrenii paranoidalnej z powodu ich wielorakości a mogą dotyczyć wielu funkcji psychicznych i różnych przejawów ludzkiego życia. Przedstawię kilka charakterystyk, które pozwolą inaczej spojrzeć na chorych:
1. Urojenia – występują niemal u wszystkich chorych. Najczęściej są to urojenia prześladowcze.
2. Omamy – Występują u około połowy chorych i najczęściej są to omamy słuchowe – głosy komentujące zachowanie chorego lub mówiące do niego, czasem rozkazujące. Mogą to być jednak dźwięki proste – piski, szumy itp.
3. Objawy katatoniczne – są to szczególne zaburzenia ruchu napędu polegające na zahamowaniu albo pobudzeniu z cechami chaotyczności dostosowania do sytuacji. Często ruch podlegający niespodziewanym zatrzymaniom – schodkowanym lub płynnym tempa ruchu.
4. Formalne zaburzenia myślenia – formalne oznacza, że są one związane z samą strukturą procesu myślenia. Mogą być postrzegane i analizowane niezależnie od wypowiadanych przez osobę chorą treści. Należy do nich zwłaszcza: rozkojarzenie szczególnego rodzaju, niespójność wypowiedzi, umykanie wątków i przechodzenie do niespodziewanych dla słuchacza skojarzeniami a nawet większego stopnia zmiany rozmowy.

Uzbierana w trakcie koncertu kwota zostanie przekazana na subkonto Daniela Dąbrowskiego w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” a jeżeli ktoś będzie chciał dokonać darowizny na rzecz Daniela to może to zrobić wpłacając pieniądze na podane niżej subkonto w Fundacji, która przeznaczona będzie na leczenie i rehabilitację:
Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 16488 Dąbrowski Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej o Danielu Dąbrowskim dowiesz się na tej stronie.

Copyright by Marina & krecik

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31